CO SE DĚJE U BERNARDÝNA

Nucenou covid pauzu trávíme na chalupě kde sbíráme jablíčka na náš milovaný mošt. Voní a chutná po létě, sluníčku, pohodě a vzpomínkách na dětství... Věříme v jeho sílu a léčivé účinky a moc rádi se o něj s Vámi podělíme. Letos je vitamínů třeba tak nějak víc než kdykoliv předtím...

Naše holky běhají bosé od jara do podzimu ale třeba borovicové šišky jsou výzva i pro ně :-) Chodníček pro bosé nožičky je prima zdravá zábava pro malé i velké. Ten náš jsme vyrobili stylem "co dům a blízký les dal" a i když jsou šišky a kamínky občas po celé zahradě, tak na něj nedáme dopustit :-)

Nedokážeme vyměnit náš stařičký pressovač za vytuněnou kafé mašinu. Víte, on nám už léta dělá kávu ve chvílích pohody i nepohody. Ale máme nový napěňovač mléka a tím pádem i výborné, bohatě napěněné a oku lahodící latté. V jeho bernardýnní variantě je kromě láskyplné přípravy ještě jedna tajná ingredience, která Vás bude bavit :-)

Přelom roku na horách - to je šrumec a shon:-) Letos si tak nějak více než kdy jindy uvědomujeme svou vděčnost. Za to, že jsme celý den spolu, s dětmi, na čerstvém vzduchu a s báječnými lidmi. Ta vděčnost - je to z velké části o vás. O našich hostech - těch velkých i těch malých, kteří k nám přijedou a stráví s námi kus svého času. DĚKUJEME!...

Nový mazlík pro malé i velké skokany! A pozor - není to jenom trampolína, je to tak trochu i snowboardový trenažér! Ano! Strejda Tomáš se synem Mikulášem na ní chodí trénovat ty nejhustější snowboardový parádičky, aby byli na zimu maximálně ready!

Tuhle větu hlásí už nějakou dobu každému na potkání naše Verunka. Je z ní teď velká ségra a z nás šťastní a pyšní rodiče dvou báječných holčiček.

Lyže jsou lyže, jasně. Ale takové sáňkování umí skvělou náladu, úsměv od ucha k uchu a povykování na celé kolo. A to bez ohledu na věk dotyčného sáňkaře! A že se saně nebo boby už nevejdou do auta? Vůbec nevadí, máme jich k zapůjčení spoustu, stačí si vybrat :-)

Taky rádi dostáváte pohledy? Kamarádům (a prababičce Věrušce, která jediná v našem okolí nemá chytrý telefon) stále posíláme z některých výletů pohledy. Baví nás vybírat ten nejkrásnější a v nějaké hezké hospůdce pak napsat pár slov. Pořídili jsme proto pohledy penzionu. Poslat retro pozdrav z dovolené tak můžete i Vy:-)

Máme rádi houpačky a když jsme strávili víkend v hamace našich známých, tak jsme věděli, že něco takového potřebujeme i na penzion :-) Chtěli jsme relax koutek pro dospělé, ale děti to pochopili po svém a rodiče sem pouští jen když jsou výjimečně hodní :-) Díky panu Zikmundovi za dřevěnou stojnu, díky Kubovi a Petře za fantastický houpací létající...

Pátrali jsme po dobrých domácích limonádách pro Vás. Vyzkoušeli jsme jich spoustu, ale pořád to nebylo ono... A pak jsme jedno krásné odpoledne na výletě v Domašínské Bráně ochutnali malinovku a bezinkovku a měli jsme jasno:-) Doufáme, že bude chutnat i Vám!