CO SE DĚJE U BERNARDÝNA

Oprášili jsme recept babičky Janičky z doby našeho dětství a celé léto podle něj vaříme oranžádu a mátovou limonádu. A máme velkou radost, že chutná malým i velkým, protože je BIO, EKO, handmade, tradefair..... prostě fakt domácí. A my ji pro vás děláme ji moc rádi.

Domeček

20.06.2022

Malý plastový domeček, který na penzionu vydržel neskutečných 7 let (!) jsme letos nahradili dřevěnou recyklo chaloupkou. Je to útulna, divadlo, garáž, kuchyňka, dílna a sklad v jednom a my moc děkujeme Petrovi z PEXADOMKY za její stavbu a našim holkám za důkladné zátěžové testy :-)

Nucenou covid pauzu trávíme na chalupě kde sbíráme jablíčka na náš milovaný mošt. Voní a chutná po létě, sluníčku, pohodě a vzpomínkách na dětství... Věříme v jeho sílu a léčivé účinky a moc rádi se o něj s Vámi podělíme. Letos je vitamínů třeba tak nějak víc než kdykoliv předtím...

Naše holky běhají bosé od jara do podzimu ale třeba borovicové šišky jsou výzva i pro ně :-) Chodníček pro bosé nožičky je prima zdravá zábava pro malé i velké. Ten náš jsme vyrobili stylem "co dům a blízký les dal" a i když jsou šišky a kamínky občas po celé zahradě, tak na něj nedáme dopustit :-)

Nedokážeme vyměnit náš stařičký pressovač za vytuněnou kafé mašinu. Víte, on nám už léta dělá kávu ve chvílích pohody i nepohody. Ale máme nový napěňovač mléka a tím pádem i výborné, bohatě napěněné a oku lahodící latté. V jeho bernardýnní variantě je kromě láskyplné přípravy ještě jedna tajná ingredience, která Vás bude bavit :-)

Přelom roku na horách - to je šrumec a shon:-) Letos si tak nějak více než kdy jindy uvědomujeme svou vděčnost. Za to, že jsme celý den spolu, s dětmi, na čerstvém vzduchu a s báječnými lidmi. Ta vděčnost - je to z velké části o vás. O našich hostech - těch velkých i těch malých, kteří k nám přijedou a stráví s námi kus svého času. DĚKUJEME!...

Tuhle větu hlásí už nějakou dobu každému na potkání naše Verunka. Je z ní teď velká ségra a z nás šťastní a pyšní rodiče dvou báječných holčiček.

Lyže jsou lyže, jasně. Ale takové sáňkování umí skvělou náladu, úsměv od ucha k uchu a povykování na celé kolo. A to bez ohledu na věk dotyčného sáňkaře! A že se saně nebo boby už nevejdou do auta? Vůbec nevadí, máme jich k zapůjčení spoustu, stačí si vybrat :-)

Taky rádi dostáváte pohledy? Kamarádům (a prababičce Věrušce, která jediná v našem okolí nemá chytrý telefon) stále posíláme z některých výletů pohledy. Baví nás vybírat ten nejkrásnější a v nějaké hezké hospůdce pak napsat pár slov. Pořídili jsme proto pohledy penzionu. Poslat retro pozdrav z dovolené tak můžete i Vy:-)

Máme rádi houpačky a když jsme strávili víkend v hamace našich známých, tak jsme věděli, že něco takového potřebujeme i na penzion :-) Chtěli jsme relax koutek pro dospělé, ale děti to pochopili po svém a rodiče sem pouští jen když jsou výjimečně hodní :-) Díky panu Zikmundovi za dřevěnou stojnu, díky Kubovi a Petře za fantastický houpací létající...

Vytvořte si webové stránky zdarma!