CO SE DĚJE U BERNARDÝNA

Tuhle větu hlásí už nějakou dobu každému na potkání naše Verunka. Je z ní teď velká ségra a z nás šťastní a pyšní rodiče dvou báječných holčiček.

Lyže jsou lyže, jasně. Ale takové sáňkování umí skvělou náladu, úsměv od ucha k uchu a povykování na celé kolo. A to bez ohledu na věk dotyčného sáňkaře! A že se saně nebo boby už nevejdou do auta? Vůbec nevadí, máme jich k zapůjčení spoustu, stačí si vybrat :-)

Taky rádi dostáváte pohledy? Kamarádům (a prababičce Věrušce, která jediná v našem okolí nemá chytrý telefon) stále posíláme z některých výletů pohledy. Baví nás vybírat ten nejkrásnější a v nějaké hezké hospůdce pak napsat pár slov. Pořídili jsme proto pohledy penzionu. Poslat retro pozdrav z dovolené tak můžete i Vy:-)

Máme rádi houpačky a když jsme strávili víkend v hamace našich známých, tak jsme věděli, že něco takového potřebujeme i na penzion :-) Chtěli jsme relax koutek pro dospělé, ale děti to pochopili po svém a rodiče sem pouští jen když jsou výjimečně hodní :-) Díky panu Zikmundovi za dřevěnou stojnu, díky Kubovi a Petře za fantastický houpací létající...

Pátrali jsme po dobrých domácích limonádách pro Vás. Vyzkoušeli jsme jich spoustu, ale pořád to nebylo ono... A pak jsme jedno krásné odpoledne na výletě v Domašínské Bráně ochutnali malinovku a bezinkovku a měli jsme jasno:-) Doufáme, že bude chutnat i Vám!

...tahle je od Bernardýna a je pro malé účastníky našich orienťáků, pro báječné pomocníky s přípravou snídaní nebo třeba pro talentované malíře bernardýnů. Tahle je od nás pro Vás.

Výborný domácí vaječňák babičky Janičky vždycky padne už před svátky a proto jsme povolali na pomoc kamaráda Michala MEDÁKA Jirce, ať nám vybere ten správný šláftruňk pro naše hosty. Michal dělá skvělou medovinu, která nám moc chutná a proto jsme rádi, že ji teď máme i U Bernardýna. Na zdraví, na zahřátí, na pohodu, na dobrou náladu!

Razidlo

15.12.2017

K výrobě "bernardýnního razidla" nás přivedla vzpomínka na to, jak jsme jako malí na výletech zdobili pohledy babičce a dědovi razítky hradů a zámků. Pohledy se už tolik neposílají, ale zase se vedou cestovatelské deníčky a děti razítkování všeho druhu prostě milují:-)

Náš dřevěný Bernardýn Harrášek, houpací lavice, domeček pro pidilidi a asi milion dalších věcí nutně potřebují na zimu střechu nad hlavou. Luboš jim tedy za pomoci kamarádů (děkujeme Jardo, Pexo, Rudo!) postavil malý dřevěný domek, který Verunka překřtila na "pejskovou boudu" :-)

I tento podzim jsme strávili jednu krásnou sobotu sběrem našich jablíček a jejich moštováním v moštárně Bohdaneč. Je to pro nás hezká příležitost potkat se s rodinou, popovídat, protáhnout těla a udělat něco užitečného. Letos se naše jablíčková parta rozrostla o Bena, který se po vzoru naší Verunky okamžitě pasoval na vrchního ochutnávače:-)