CO SE DĚJE U BERNARDÝNA

Pátrali jsme po dobrých domácích limonádách pro Vás. Vyzkoušeli jsme jich spoustu, ale pořád to nebylo ono... A pak jsme jedno krásné odpoledne na výletě v Domašínské Bráně ochutnali malinovku a bezinkovku a měli jsme jasno:-) Doufáme, že bude chutnat i Vám!

...tahle je od Bernardýna a je pro malé účastníky našich orienťáků, pro báječné pomocníky s přípravou snídaní nebo třeba pro talentované malíře bernardýnů. Tahle je od nás pro Vás.

Výborný domácí vaječňák babičky Janičky vždycky padne už před svátky a proto jsme povolali na pomoc kamaráda Michala MEDÁKA Jirce, ať nám vybere ten správný šláftruňk pro naše hosty. Michal dělá skvělou medovinu, která nám moc chutná a proto jsme rádi, že ji teď máme i U Bernardýna. Na zdraví, na zahřátí, na pohodu, na dobrou náladu!

Razidlo

15.12.2017

K výrobě "bernardýnního razidla" nás přivedla vzpomínka na to, jak jsme jako malí na výletech zdobili pohledy babičce a dědovi razítky hradů a zámků. Pohledy se už tolik neposílají, ale zase se vedou cestovatelské deníčky a děti razítkování všeho druhu prostě milují:-)

Náš dřevěný Bernardýn Harrášek, houpací lavice, domeček pro pidilidi a asi milion dalších věcí nutně potřebují na zimu střechu nad hlavou. Luboš jim tedy za pomoci kamarádů (děkujeme Jardo, Pexo, Rudo!) postavil malý dřevěný domek, který Verunka překřtila na "pejskovou boudu" :-)

I tento podzim jsme strávili jednu krásnou sobotu sběrem našich jablíček a jejich moštováním v moštárně Bohdaneč. Je to pro nás hezká příležitost potkat se s rodinou, popovídat, protáhnout těla a udělat něco užitečného. Letos se naše jablíčková parta rozrostla o Bena, který se po vzoru naší Verunky okamžitě pasoval na vrchního ochutnávače:-)

U Bernardýna je třeba mít Bernardýna, to je bez debat. Tak jsme si přivezli pejska, je mu pár týdnů, má metr dvacet, asi 150 kilo a jmenuje se Harrášek :-)

Každoročně si na jaře jezdíme pro kytky na nedaleký trh. Letos jsme si kromě muškátů přivezli i houpací lavici. Prostě jsme se do ní zamilovali. Můžeme se na ní totiž houpat všichni, má dospěláckou a dětskou část:-) A co je úplně skvělý, jsou vtipné odkládací stolečky - třeba na kávu, pivko nebo knížku. Takže tohle léto bude houpy houpy hou!...

PidiNONSTOP

03.03.2017

Na chodbě dole jsme zřídili malý samoobslužný NONSTOPáček, koutek s ledničkou a mikrovlnkou. Pivo, víno, nealko a pár sladkých a slaných dobrot je připraveno v pozoru kdykoliv, když my zrovna nejsme přítomni nebo prostě vždycky, když je "chuť" :-)

Vytvořte si webové stránky zdarma!